Niečo z nás …

Pri našej práci používame rôznu techniku. Ako ste si už mohli viacerí všimnúť, často krát máme v rukách vecičky, ktoré šumia a čakáme na to, čo z nich budeme počuť, alebo si prehrávame nahrávky a snažíme sa započuť niečo v tých nahrávkach. Prípadne pozeráme na monitor notebooku a tam nám behajú akési podivné siluety. Našou snahou je vám trochu priblížiť techniku, ktorá nám vo veľkej miere pomáha pri vyšetrovaní.


SpiritBox P-SB 7

Ako prvé zariadenie vám chceme predstaviť SpiritBox P-SB 7.  Je to zariadenie, ktoré skenuje v rýchlosti rádio vlny v rozsahu cca od 87 až po koniec, cca 108 MHz. Spoznáte ho na našich videonahrávkach ako vecičku, ktorá neustále „šuští“ a počuť z nej hlasy. Stane sa, že zachytíme zvuky z rádia, ale to je počuť iba ako polsekundový „štek“. Lenže hlas ducha sa nám podarí zachytiť cez dlhšiu škálu frekvencií a to počujeme už vtedy celé slovo.


MEL meter

Ďalšia zázračná vecička, ktorá nám pomáha pri práci je MEL meter. Je to najčastejšie používané profi zariadenie pri vyšetrovaní, ktoré meria okolitú hodnotu EMF a aj teplotu okolia. Má zabudované podsvietenie displeja, čo umožňuje jeho používanie aj v tme.


KII meter

K II meter. Ďalší merací prístroj EMF. Pomáha nám na zisťovanie zmien elektromagnetických vĺn. Diódy, ktoré sú umiestnené vo vrchnej časti prístroju, nám ukazujú zmeny elektromagnetického poľa v blízkom okolí. Akonáhle sa mení pole okolo nás, diódy sa rozsvietia od zelenej až po červenú.


Kinect

Kinect. Jedno z našich novších zariadení, ktorému sa veľmi tešíme. Jedná sa o zariadenie, ktoré sme si doma zostrojili. Toto zariadenie dokáže nasnímať osobu, ktorá sa nachádza pred ním a zobrazí ho ako súbor čiar pospájaných v bodoch. Pre nás má význam v tom, že nie len osobu, ale aj ducha dokáže takto vyobraziť. Môžete sa o tom presvedčiť v tomto videu z Galanty.

Samozrejme okrem týchto zariadení používame aj inú techniku. Najčastejšie, čo používame prakticky stále, sú kamery. Kamery máme za účelom dokumentovania všetkého, čo vidíme a počujeme. Všetky naše vyšetrovania natáčame, aby sme vám to potom mohli ukázať. Kamery sú základ našej techniky.

Popri nich pri vyšetrovaní používame aj diktafón. Diktafón dokáže zachytiť slová, ktoré my nepočujeme. Duchovia a entity, ktoré majú slabú energiu na to, aby o sebe dali vedieť, dokážu povedať slová, ktoré my nepočujeme. Ale citlivé mikrofóny našich diktafónov to zaznamenať dokážu.


A kto naozaj sme … ?

Matej

Matej

1.Čo bol prvotný podnet lovenia duchov? Môj prvý podnet bol to, že som to chcel zažiť. Ale hlavne to bolo to, že som vedel že takéto dačo môže fungovať aj na Slovensku. Vedel som že existujú strašidelné miesta aj na Slovensku. A bolo by dobré isť sa pozrieť na tieto miesta a presvedčiť sa, či naozaj je pravda to čo sa vysielalo v TV.

2.Čo ťa viedlo k založeniu SGH? SGH je taká srdcová záležitosť. Vedel som že také dačo na Slovensku nie je. Tak bolo na čase dačo také spraviť a hlavne pretlačiť to medzi ľudí. Trebalo hlavne to spraviť tak aby ľudia to nebrali ako srandu, ale hlavne ako zaujímavosť. A to že som chcel hlavne prezentovať Slovensko v takej ešte nepreskúmanej sfére. Ľudia majú radi tajomno a hlavne keď to je reálne. Hlavné bolo pre mňa nájsť ľudí, ktorí sa chcú tomu naozaj venovať. A to sa mi veru aj podarilo. Som rád že mám dobrých ľudí pri sebe, ktorý sa tomu venujú. A tvoríme doslova rodinu.

3.Ako si predstavuješ budúcnosť SGH? Budúcnosť SGH bude dúfam len stúpať. Skoro po 4 rokoch máme už celkom slušné zázemie. A som rád že ľudí stále pribúda. A čoraz viac máme ľudí čo nám dávajú dôveru. 


Baška

1. Ako si sa dozvedela o SGH? K SGH som sa dostala úplne náhodou. Kamarátka našla článok o Matejovi v časopise Chvíľka pre teba. Tak sme ho našli na facebooku a napísali sme mu.

2. Ako si sa dostala k SGH? K SGH som sa dostala práve tou cestou, že sme si dohodli osobné stretnutie a Matej nám povedal, že hľadá ľudí do svojej skupiny a tým pádom chce založiť skupinu.

3. A prečo teda SGH? Pre SGH som sa rozhodla už len preto, že mám od svojích 18 rokov vlastné zážitky s paranormálnymi javmi. V skupine SGH som od začiatku založenia skupiny, čo znamená 4roky.


Hanka

1. Ako si sa dozvedela o SGH? O SGH som sa dozvedela z netu, z TV z relácie Teleráno. Veľmi ma to zaujalo, nakoľko od malička ma zaujíma život po živote a paranormálno. A to od doby, čo mi zomreli moji blízky a doma sa nam diali nevysvetliteľne veci ktorých sme boli svedkami viacerí

2. Ako si sa dostala k SGH? Do SGH som sa dostala po výberovom konaní, ktorého som sa zúčastnila. Bolo uverejnené na sieti facebook a bola som šťastná že z pomedzi toľkých si vybrali mňa. Vždy som chcela mat partiu rovnako naladených ľudí s ktorými by som pátrala a hnala sa za nepoznaným …

3. A prečo teda SGH?  Prečo SGH??? hmmm pretože sme jedineční, sme svoji, na nič sa nehráme a von dávame len realitu a nie vymyslene a zfejkované veci. Dúfam ze SGH bude naďalej napredovať a budeme rozširovať techniku a miesta ktoré navštívime a snáď sa podarí dostáť aj viac za hranice …


Matúš

1. Ako si sa dozvedel o SGH? V mojej práci sa mi začali diať veci, ktorým som nevedel dať rozumné vysvetlenia. Videl som duchov. A tak som pátral na internete, ako ich kontaktovať. Našiel som SGH a tak som ich kontaktoval.

2. Ako si sa dostala k SGH? Mal som tú česť sa s SGH zúčastniť na jednej akcii. Chopil som sa kamery a natáčal ich v akcii. No a po návrate z akcie ma oslovil Matej, či nechcem s nimi aj naďalej spolupracovať, vraj že potrebujú kameramana a technika. Odpoveď, ktorú som mu dal je každému jasná 😉

3. A prečo teda SGH?  Prečo??? dá sa to charakterizovať aj ako splnený sen. Zároveň človek je o niečo bližšie tej „druhej strane“ a má možnosť nazrieť za oponu nášho života a vidieť čo je za ním …